– Najważniejszym produktem firmy Wincor Nixdorf dla rynku retail są systemy kasowe wraz z urządzeniami peryferyjnymi. Mam na myśli komputery kasowe, takie jak te obsługiwane przez kasjerów w największych sieciach supermarketów. Mamy zdecydowanie największy udział w rynku, jeśli chodzi o zainstalowane systemy kasowe w stosunku do instalacji innych firm – mówi dla Retailnet. pl Adam Urban, Marketing Manager firmy Wincor Nixdorf.

Drugim ważnym polem działalności są urządzenia peryferyjne. Są to między innymi wyświetlacze, specjalistyczne klawiatury, drukarki fiskalne, szuflady kasjerskie – wszelkie urządzenia potrzebne do zbudowania stanowiska kasowego. Wincor Nixdorf dostarcza również software do tych urządzeń. I to jest trzecie najważniejsze pole działalności firmy. – Dysponujemy oprogramowaniem, które jest w stanie obsłużyć zarówno mały sklep osiedlowy, sieć sklepów, jak i dużą sieć hipermarketów, łącznie z ich gospodarką magazynową – mówi Urban. Do ważnych urządzeń można zaliczyć też kasy samoobsługowe. Firma podkreśla, że choć są one nadal mało rozpowszechnione, należą do jej flagowych produktów.

W Polsce Wincor Nixdorf prowadzi swoją działalność od 1990 roku. Główne biuro znajduje się w Warszawie. Oddziały regionalne zlokalizowane są w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Serwis  opiera się na własnej ogólnopolskiej sieci serwisowej, profesjonalnym, czynnym non-stop Call Desk i Call Center oraz Centrum Monitorowania. Wincor Nixdorf  zapewnienia klientom serwis urządzeń własnych oraz innych producentów (Multivendor). Wśród klientów są niemal wszystkie sieci handlowe.

7-9 września firma Wincor Nixdorf zaprezentuje swoje produkty podczas konferencji Shopping Center Forum &Trade Fair, która odbędzie się w warszawskim hotelu Hilton.