Na wyprzedażach wydamy średnio 300-400 złotych

Jak się okazuje niemal połowa społeczeństwa podczas letnich wyprzedaży wykazuje dużą spontaniczność. 45 procent klientów idąc w tym czasie na zakupy nie wie, czego poszukuje. Rozsądek i zorganizowanie towarzyszy w tym względzie 37 procent Polaków, którzy tego typu zakupy skrupulatnie planują.

Tylko pięć procent z nas zapewnia, że zakupy z rabatem nie są żadną pokusą – wskazują dane zebrane przez katowickie centrum handlowe Silesia City Center.

Badania wykazały też, że najwięcej, bo aż 70 procent osób zainteresowanych wyprzedażami, zajrzy do galerii handlowych. Ile wydadzą? Średnio 300-400 złotych. Rekordziści ponad tysiąc złotych. Ale, co interesujące, ponad 60 procent badanych nie potrafiło przypomnieć sobie, ile pieniędzy wydali podczas sezonu rabatowego w zeszłym roku.

– Polacy podobnie jak Niemcy, Brytyjczycy czy Włosi nie wstydzą się robić zakupów na wyprzedażach. Co więcej, potrafią się do nich już przygotować. Śledzą rosnące rabaty, pytają sprzedawców, nie kupują ubrań z pierwszymi przecenami, ale cierpliwie czekają. Potrafimy także oszczędzać, tylko po to, żeby za chwilę wydać pieniądze na wyprzedażach – podsumowuje wyniki ankiety Agnieszka Jurkiewicz, marketing manager Silesia City Center w Katowicach.