Wizualizacja Galerii Kociewskiej w Tczewie

– Pod koniec maja rozpoczęły się prace wstępne na placu budowy Galerii Kociewskiej w Tczewie. W czerwcu budowa ruszyła pełną parą – informuje w wypowiedzi dla Retailnet.pl Katarzyna Dejneka, specjalista ds. marketingu Biura Prawno-Finansowego Inwestor, które jest deweloperem projektu.

Znaczna część powierzchni jest już wynajęta. Toczą się rozmowy z pozostałymi zainteresowanymi. – Tak jak w przypadku innych naszych inwestycji, firma z dużym powodzeniem sama zajmuje się komercjalizacją obiektów – informuje Katarzyna Dejneka.

W galerii mieścić się będzie czterosalowe kino Helios na około 800 miejsc. Będzie także duży market sieci RTV Euro AGD oraz duży market spożywczy. Ponadto restauracje i wiele salonów znanych marek z branży odzieżowej, obuwniczej, drogeryjnej, jubilerskiej i usługowej. Łącznie w galerii znajdzie się 80 sklepów. – Dążymy do tego, aby w galerii znalazły się znane i cenione marki z różnorodnych branż – mówi Katarzyna Dejneka

Nowy obiekt powstanie w Tczewie przy ulicach: Pomorskiej i Gdańskiej. Galeria Kociewska ma być obiektem czterokondygnacyjnym z jednym poziomem podziemnym, na którym zostanie zlokalizowany parking. Powierzchnia całkowita centrum to około 26 tysięcy metrów kwadratowych, a powierzchnia handlowa obiektu wyniesie około 14 tysięcy. Obiekt buduje firma Dekpol.

Biuro Prawno-Finansowe Inwestor, które jest deweloperem projektu, zajmuje się działalnością finansową, w tym obrotem i pośrednictwem w obrocie papierami wartościowymi oraz przedwojennymi obligacjami. Spółka działa także na rynku nieruchomości we wschodniej i centralnej Polsce. Jej sztandarowymi inwestycjami są zlokalizowane w Białej Podlaskiej Centrum Handlowe Rywal o powierzchni 13,5 tysięcy metrów kwadratowych oraz położone w centrum Skarżyska-Kamiennej Centrum Handlowe Hermes, które po rozbudowie osiągnie powierzchnią około 15 tysięcy metrów kwadratowych.