Oprócz nowego skrzydła powstać ma parking podziemny i drugi parking sześciokondygnacyjny, dzięki którym przy centrum będzie mogło parkować cztery tysiące pojazdów.

Centrum handlowe Ursynów zostało otwarte w lipcu 1997 roku. Znajduje się w Warszawie na przy ulicy Puławskiej 427. Powierzchnia całkowita centrum wynosi prawie 49 tysięcy metrów kwadratowych. Właścicielem CH Ursynów jest CH Warszawa U Sp. z o.o., która jest spółką celową należącą do GE Capitala Real Estate Polish Retail Holdco Sarl.

Jak zwraca uwagę Życie Warszawy, już teraz niepokoją kwestie związane z komunikacją. Tym bardziej że wkrótce rozbudowywać się będzie również centrum handlowe Kabaty. W miejscu blaszaka o powierzchni około 17 tysięcy metrów kwadratowych zajmowanego przez Tesco oraz kilkanaście butików i sklepów, powstać ma nowoczesne ośmiopiętrowe centrum handlowe o powierzchni 45 tysięcy metrów kwadratowych z ponad stu sklepami, restauracjami, punktami usługowymi i dziewięciosalowym multipleksem.

W południowej części Warszawy zapowiadana jest jeszcze jedna budowa: centrum handlowo-rozrywkowe (około 60 tysięcy powierzchni handlowej) w Wilanowie. Centrum ma powstać na przełomie 2013 i 2014 roku. Deweloperami projektu są Polnord i Globe Trade Centre (GTC).