W ramach realizacji kontraktu, wygranego w drodze przetargu, firma Es-System dostarczyła około pięciu tysięcy opraw, między innymi opraw metalohalogenowych, świetlówkowych oraz LED. Przedstawiciele firmy zapewniają, że oświetlenie, które zostało zainstalowane w Millenium Hall, charakteryzuje się wysoką energooszczędnością, a produkt spełnia wymogi Unii Europejskiej w zakresie oszczędności energii.

Galeria handlowa zostanie oddana do użytku w IV kwartale 2011 roku. Millenium Hall będzie mieć 110 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni całkowitej, na której znajdzie się około 250 sklepów, w tym 30 wielko- i średniopowierzchniowych. Inwestycja jest realizowana przez Grupę CMP oraz Dekra Construction Management sp. z o.o., na zlecenie – należącej do Grupy Marma – firmy Develop Investment sp. z o.o.

Natomiast Es-System SA to jedna z największych polskich firm w branży oświetleniowej – działa w segmencie profesjonalnej techniki oświetleniowej dla obiektów budownictwa ogólnego, architektonicznego, mieszkalnego, przemysłowego, specjalistycznego i zewnętrznego. Spółka tworzy Grupę Kapitałową z trzema własnymi zakładami produkcyjnymi. Jej strategia rozwoju zakłada umacnianie pozycji krajowego lidera w branży oraz dynamiczny rozwój sprzedaży eksportowej na rynki Unii Europejskiej i innych wysoko rozwiniętych krajów.