Porto 55 - zakupy w Elblągu

– Drugi etap budowy Porto 55 w formule generalnego wykonawstwa poprowadzi gdyńska firma Allcon Budownictwo, specjalizująca się między innymi w wykonawstwie obiektów handlowych, biurowych i przemysłowych. Wierzymy, że prace będą przebiegały płynnie i Galeria Porto 55 przyjmie pierwszych klientów w czwartym kwartale 2012 roku – powiedział John Kristensen, prezes Sjaelso.

W tym czasie zostanie otwartych około 100 sklepów, w tym odzieżowe, obuwnicze, kosmetyczne, sportowe, ze sprzętem RTV/ADG, delikatesy, jak również kawiarnie i restauracje, punkty usługowe oraz miejsca na rozrywkę i relaks. Proces komercjalizacji już się rozpoczął. Za wynajem powierzchni handlowej w Porto 55 odpowiada firma Mallson Polska.

Galeria będzie liczyć 40 tysięcy merów kwadratowych powierzchni całkowitej, z czego 22 tysiące będzie stanowić powierzchnia handlowo-usługowa. Planowana jest również budowa podziemnego parkingu na ponad 300 miejsc postojowych.

Sjaelso jest duńską spółką notowaną na giełdzie w Kopenhadze. Do inwestycji, które realizuje w Polsce, należą też apartamenty Scandinavian House w Wilanowie oraz kompleksy biurowe Tower Terraces i Postępu 22 na warszawskim Mokotowie o łącznej powierzchni najmu 45 tysięcy metrów kwadratowych. Deweloper planuje dalszy rozwój w Polsce.