Planowe oddanie do użytku rozbudowywanego Centrum Handlowego Jantar w Słupsku miało nastąpić w kwietniu 2012 roku. W związku z szybkim postępem i znacznym zaawansowaniem prac budowlanych oraz prośbą najemców, m.in. takich jak Inditex Group, New Yorker and Tally Weijl, firma Mayland Real Estate, realizująca proces deweloperski, rozważa możliwość przyspieszenia otwarcia centrum o kilka miesięcy.

Centrum, w nowej części, jest skomercjalizowane w 90 procentach. Pojawią się tu między innymi: Multikino, MK-Bowling, Zara, Stradivarius, Bershka, Pull&Bear, Reserved, Cropp, Jeans Club, Tally Weijl, Digisport, Promod, Cubus i New Yorker. Natomiast istniejące Centrum Handlowe Jantar jest wynajęte w 100 procentach.

Dla przypomnienia, Centrum Handlowe Jantar w Słupsku zostało zakupione w grudniu ubiegłego roku przez Fundusz European Property Investors Special Opportunities, L.P., zarządzany przez AEW Europe oraz Tristan Capital Partners. AEW Europe uzyskał kredyt bankowy na rozbudowę centrum.

Mayland Real Estate sp. z o.o. jest wiodącym deweloperem powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku, w 2008 oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz pierwszą część Jantara w Słupsku.