Obiekt ma mieć 60 tysięcy metrów kwadratowych. Miałby być połączony z peronami Szybkiej Kolei Miejskiej i dworcem we Wrzeszczu. Możliwe, że częścią inwestycji będzie też hotel. Prace projektowe prowadzi grupa projektowo-inwestycyjna Bass.

Centrum handlowe ma powstać na działce o powierzchni trzech hektarów w trójkącie między ulicami Kilińskiego, Nad Stawem oraz torami kolejowymi biegnącymi wzdłuż ulicy Dmowskiego. Jak podaje Trójmiasto.pl, miasto chce przeznaczyć teren pod obiekty o funkcjach usługowych i handlowych. Natomiast, jak powiedział przedstawiciel gdańskiego Biura Rozwoju Miasta, teren nie nadaje się na zabudowę mieszkalną.

Nie ruszyła jeszcze komercjalizacja obiektu, a inwestor nie chce na tym etapie udzielać informacji. – Kiedy ruszy budowa, nie mówimy, bo sami nie wiemy – usłyszeliśmy w sekretariacie spółki.

Jak podaje Trójmiasto.pl, trwa opracowywanie fragmentu planu zagospodarowania przestrzennego związanego z inwestycją. Można zgłaszać sugestie do wizji urbanistycznych. Przypuszczalnie na jesieni plan zagospodarowania przestrzennego będzie wyłożony do konsultacji publicznej.

Przediębiorstwo Budowlane Górski powstało w 1981 roku. Skupia się przede wszystkim na realizacji domów jednorodzinnych na zlecenie indywidualnych inwestorów. Od 1997 roku firma realizuje własne projekty inwestycyjne w branży budownictwa wielorodzinnego, obejmujące całość procesu deweloperskiego – począwszy od pozyskania gruntów,  projektowanie we współpracy z biurami architektonicznymi, uzyskanie prawomocnych zezwoleń na budowę, wykonawstwo, po przekazanie gotowych mieszkań klientom.