Wizualizacja Centrum Handlowego Sukcesja

Sukcesja otrzyma dofinansowanie „na odnowę obszarów miejskich” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. To dowód uznania dla wkładu, jaki nowy obiekt wniesie w rozbudowę centrum Łodzi.

Co ponadto wyróżnia Sukcesję na tle konkurencji? Po pierwsze bogata oferta rozrywkowo-rekreacyjna. W centrum przewidziany jest dziewięciosalowy multipleks na 1800 miejsc. Będą boiska do squasha, klub fitness, SPA i ścianka wspinaczkowa. W kompleksie znajdzie się również trzygwiazdkowy hotel z zapleczem konferencyjnym oraz dwupoziomowy parking na 1000 miejsc.

Po drugie, jak planuje inwestor, znajdą się tam marki nieobecne dotychczas w Łodzi. Na 50 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni użytkowej (126 tysiącach całkowitej) będzie około 170 sklepów, punktów usługowych oraz food court z restauracjami i kawiarniami.

Po trzecie, Sukcesja będzie pierwszym w tym regionie centrum handlowym, które mocno stawia na technologie energooszczędne i proekologiczne. Projekt zakłada zastosowanie kolektorów słonecznych, ledowego oświetlenia, nowoczesnego systemu chłodzenia, który pozwala obniżyć temperaturę powietrza bez konieczności pracy agregatorów czy chłodnic, oraz systemu odzyskującego energię cieplną ze zużytego powietrza – to z kolei obniży koszty ogrzewania. Dzięki tym i innym rozwiązaniom centrum jako jedyny tego typu obiekt w regionie łódzkim ma się w przyszłości legitymować prestiżowym certyfikatem LEED – Leadership in Energy and Environmental Design. Jest on wydawany przez amerykańską komisję U.S. Green Building Council, zajmującą się certyfikowaniem obiektów, które spełniają wyśrubowane standardy ekologiczne.

Jak podaje inwestor, dużym atutem centrum będzie także, a może przede wszystkim, lokalizacja: bliskość ulicy Piotrkowskiej, hal Międzynarodowych Targów Łódzkich oraz kampusu Politechniki Łódzkiej. Budowa rozpocznie się w 2012 roku. Przed miesiącem inwestor otrzymał pozwolenie na budowę. Oddanie przewidziane jest na 2014 rok. 

Fabryka Biznesu zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów i Konferencji Nieruchomości Handlowych i Inwestycji Shopping Center Forum & Trade Fair, które odbędą się 8-9 września 2011 roku w warszawskim hotelu Hilton.