– Stawiamy czoła młodszej konkurencji w regionie. Chcąc zwiększać swoją atrakcyjność, rozbudowujemy się i tworzymy nowe powierzchnie najmu dla najemców z interesującą ofertą handlową – mówi Anna Mrzewa, dyrektor centrum.

Wśród najemców będzie H&M. Sieć otworzy swój sklep w sierpniu. Firma na potrzeby salony wynajęła powierzchnię 1400 metrów kwadratowych. Z kolei we wrześniu do grona najemców dołączy Nike, który uzupełni ofertę odzieżową Pasażu Łódzkiego. Nike dla potrzeb swojej ekspozycji zagospodaruje około 1000 metrów kwadratowych. Kolejną firmą, która znajdzie się w dobudowanej powierzchni, będzie całodobowa apteka. – Wszystkie umowy najmu są już podpisane – mówi Anna Mrzewa.

Właścicielem Pasażu Łódzkiego jest Pradera Central Łódź Gallery sp. z o.o., z grupy Pradera. Istniejąca od 1999 roku firma zajmuje się inwestowaniem w obiekty handlowe. Pradera ma swoje biura w Londynie, Luxemburgu, Madrycie, Atenach, Mediolanie, Stambule, Pradze i Warszawie. W Polsce firma jest właścicielem siedmiu galerii, w tym dwóch w Łodzi. Pasaż Łódzki zarządzany jest przez firmę Apsys. W Polsce firma ta jest deweloperem i zarządcą 14 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 600 tysięcy metrów kwadratowych, zlokalizowanych w 11 miastach Polski.