Dekada w Myślenicach

15 lipca w Myślenicach zostanie oddane do użytku centrum handlowe Dekada, którego integralną częścią jest dworzec autobusowy. Obiekt powstał w pobliżu drogi E77 (popularna Zakopianka). Dlatego obszar oddziaływania galerii to 252 tysięcy osób, które do Dekady mogą dotrzeć w ciągu 30 minut.

W dniu otwarcia Dekada jest wynajęta w 90 procentach. Operatorem spożywczym w Dekadzie jest supermarket Tesco. Wśród najemców są również drogeria Rossmann, Empik, sklep obuwniczy CCC, sklep z odzieżą i artykułami codziennego użytku Pepco, salon z obuwiem Laura Messi, Play, a także Apteka Zdrowie.

Myślenicki projekt Grupy Foren jest pierwszą z planowanych mini galerii Dekada. Podobne w ciągu najbliższych lat powstaną między innymi w Skierniewicach, Sieradzu, Żyrardowie Olsztynie, Krakowie czy Nowym Targu. Powierzchnia obiektów będzie oscylować między 3 a 5 tysiącami metrów kwadratowych.

Grupa Foren realizuje inwestycje głównie w sektorze nieruchomości komercyjnych. Obecnie portfolio Grupy to projekty liczące łącznie 70 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni najmu (GLA). W jego skład wchodzą galerie handlowe zlokalizowane w centrach średniej wielkości miast w całej Polsce. Przy ich realizacji Foren wykorzystuje najnowsze rozwiązania: architektoniczne, inżynieryjne, a także nowoczesne metody planowania inwestycji, zarządzania oraz starannie opracowuje koncepcję wynajmu. Każdy z projektów jest realizowany w ramach oddzielnej spółki celowej.