Od listopada 2010 roku, kiedy otwarto bytomską Agorę, liczba osób, które odwiedziły galerię, przekroczyła trzy miliony. – To znakomity wynik biorąc pod uwagę, że minęło dopiero siedem miesięcy od otwarcia. Weźmy pod uwagę, że w Bytomiu mieszka około 180 tysięcy osób – mówi Mirosław Cechowski, dyrektor Agory Bytom. Jego zdaniem zainteresowanie klientów wynika z samej oferty galerii. Niedawno swoje salony otworzyły takie marki jak Lindex, czy Trendy4Ever oraz sklep Szkla.com. – Jesienią nasza oferta wzbogaci się o kolejne sklepy jak Mohito i Bytom. Dodatkowo poszerzamy ofertę usługową o kwiaciarnię i zakład fryzjerski – zapowiada Mirosław Cechowski.

Agora Bytom posiada również rozbudowaną ofertę rozrywkowo-kulturalną. Na terenie galerii znajdują się między innymi multipleks Cinema City, fitness club Pure i centrum rozrywki Fantasy Park. A dodatkowo, galeria angażuje się w życie lokalnej społeczności, organizuje wystawy i okolicznościowe eventy, które przyciągają do obiektu okolicznych mieszkańców.

Agora to pierwsza w Bytomiu tak nowoczesna inwestycja o charakterze handlowo-usługowym, zlokalizowana w ścisłym centrum miasta. W tegorocznej edycji konkursu Shopping Center Awards 2011 Agora Bytom została uznana za najlepszy koncept 2010 roku.