Dla marki Massimo Dutti będzie to debiut w Łodzi. Nowy salon mieścić się będzie na parterze Manufaktury. Brand ten oferuje ubrania dla mężczyzn, kobiet i dzieci – od eleganckich po causalowe. Marka narodziła się w 1985 roku, a w 1991 stała się częścią Grupy Inditex.

Stradivarius jest już obecny w Łodzi: w Galerii Łódzkiej przy Al. Piłsudskiego, i w centrum handlowym Port Łódź przy ul. Pabianickiej. W asortymencie sklepu są sukienki, bluzki, dżinsy oraz biżuteria i inne akcesoria. Jest to nowoczesna marka, przede wszystkim dla młodych kobiet.

Grupa Inditex skupia osiem marek: Zara, Zara Home, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear, Massimo Dutti, Oysho i Uterque. Posiada ponad pięć tysięcy sklepów i jest obecna w 78 krajach w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji i Afryce.

Manufaktura zlokalizowana jest w Łodzi w zabytkowych, dziewiętnastowiecznych budynkach pofabrycznych. Całkowita powierzchnia kompleksu wynosi 27 ha. W Manufakturze znajduje się 300 sklepów, butików, restauracji, kawiarni, pubów, dwupoziomowa dyskoteka, interaktywne Discovery Center „Experymentarium”, fitness klub, ścianka wspinaczkowa, centrum gier, kręgielnia i nowoczesne kino z piętnastoma salami, największy w Polsce plac zabaw sieci Kinderplaneta, Muzeum Fabryki, Teatr Mały, a także pierwszy w Łodzi czterogwiazdkowy hotel Andel’s. Manufaktura dysponuje również trzyhektarowym rynkiem z jedną z najdłuższych w Europie fontann.