Jako lider w branży chemiczno-kosmetycznej Rossmann zaliczany jest do kluczowych najemców Galerii Bawełnianka. Rossmann ma 1800 placówek na świecie. Każdego dnia w drogeriach sieci robi zakupy około 400 tysięcy osób.

Sieć w Polsce rozwija się obecnie z szybkością 80-100 salonów rocznie. W listopadzie 2010 Rossmann świętował otwarcie 500. sklepu, a już na październik tego roku zapowiada otwarcie salonu numer 600. W 1993 roku Rossmann był pierwszą samoobsługową drogerią w kraju. Po 18 latach działalności ma 15-procentowy udział w rynku chemiczno-kosmetycznym. Oblicza, że od początków działaności w Polsce (1993 rok) sieć wydala 680 mln złotych na inwestycje. 

Rossmann Polska należy również do grupy kapitałowo – zakupowej tworzonej przez Rossmann GmbH i A.S. Watson. 7800 drogerii wchodzących w skład grupy funkcjonuje w 55 krajach, zatrudnia 98 tysięcy pracowników, osiąga obroty netto ponad 12 miliardów Euro. Do grupy należą tak znane sieci sklepów, jak Rossmann, Kruidvat, A.S.Watson, Superdrug, Savers, Trekpleister, ICI Paris.

Jak informował portal Retailnet.pl, na sierpień planowane jest otwarcie największego salonu Rossmanna w Europie. Salon o powierzchni 1350 metrów kwadratowych znajdzie się łódzkiej Manufakturze. 

Galeria Bawełnianka powstanie na terenie dawnych Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego pomiędzy ulicami: Sienkiewicza, Krótką, Bawełnianą i Pabianicką. Powierzchnia całkowita centrum to 35 tysięcy metrów kwadratowych, a powierzchnia handlowa – 23 tysięcy metrów kwadratowych. W obiekcie powstanie ponad 100 butików i lokali usługowych. Przewidziano także klub fitness. Obiekt będzie dysponował 700 miejscami parkingowymi. Inwestorem galerii jest spółka Bawełnianka sp. z o.o. Zakończenie budowy planowane jest na drugą połowę 2012 roku.