Komfort sprzedaje podłogi, wykładziny i akcesoria za pośrednictwem internetu już od kilku lat. Teraz został poprawiony sposób wyboru produktów i komunikacji z użytkownikami serwisu. E-sklep został też zintegrowany z serwisem poradnikowym www.zyj-komfortowo.pl oraz fan page na facebook.com.

– Dostarczamy klientowi nie tylko możliwość dokonywania wyboru i zakupu produktów, ale także doradzamy, jak niedrogo urządzić mieszkanie. Nowy serwis poradnikowy oraz program do aranżacji wnętrz on-line, pozwala dowolnie komponować wzory podłóg z kolorami ścian i mebli. Użytkownicy serwisu i fani z facebooka wspólnie będą mogli dodawać własne zdjęcia do galerii oraz komentować je na portalu – mówi Anna Heimberger, dyrektor marketingu w spółce Sklepy Komfort.

Firma Sklepy Komfort SA powstała 19 lat temu. W Polsce tworzy sieć handlową liczącą ponad 150 sklepów. W kwietniu 2007 roku sieć przeszła na własność funduszu Polish Enterprise Fund VI zarządzanego przez Enterprise Investors, zaś w sierpniu 2007 roku przejęła od duńskiego koncernu Taeppeland Holding, jednego ze swych rywali rynkowych, sieć sklepów Topwert Świat Dywanów.

Internetowy sklep Komfortu został założony w 2008 roku. Prowadzi sprzedaż około 15 tysięcy produktów. Komfort zapewnia transport zakupionych w sieci towarów bezpośrednio do klienta lub dostarcza towar bezpłatnie do wskazanego sklepu stacjonarnego, skąd klient może go odebrać.