Dąbska dodaje, że jedynym ograniczeniem, jeśli chodzi o rozwój konceptu Megastore, jest dostępność dużych lokali w odpowiednio atrakcyjnych lokalizacjach. O podpisaniu umowy najmu powierzchni pod Megastor Smyk w City Center Rzeszów strony poinformowały portal Retailnet.pl tuż przed weekendem. Rzeszowski Megastore zajmie 2,3 tysiąca metrów kwadratowych i będzie oferował poszerzony asortyment zabawek, akcesoriów dla niemowląt, artykułów szkolnych, książek, multimediów, odzieży i obuwia dla dzieci.

Smyk ma obecnie blisko 90 sklepów, z czego cztery w Rosji, jeden w Rumunii, trzy w Turcji i siedem na Ukrainie. Wśród nich otwarto na razie jeden sklep w formacie megastore w Centrum Handlowym Targówek w Warszawie. Portal Retailnet.pl informował na początku roku o podpisaniu umowy w sprawie sklepu Megastore w Silesia City Center w Katowicach (otwarcie nowo rozbudowywanej części jesienią).

Dlaczego kolejna lokalizacja to akurat Rzeszów? – Podaż tego typu powierzchni handlowych w Polsce jest ograniczona, zatem staramy się korzystać z takich okazji, które naszym zdaniem, mogą się okazać doskonałymi biznesowo projektami. W naszej ocenie City Center Center to potencjalnie bardzo atrakcyjna oferta na terenie Rzeszowa – wyjaśnia Dąbska. Spółka nie zdradza, kiedy i jakie planuje kolejne otwarcia.