Kompleks usytuowany jest przy ul. Strzeleckiej w Poznaniu. Za prace modernizacyjne odpowiedzialne jest konsorcjum PTB Nickel oraz firma Mercury Engineering Polska Sp. z o.o. Victoria Center dysponowało dotychczas powierzchnią ok. 10 tysięcy metrów kwadratowych. Po zakończeniu przebudowy całkowita powierzchnia kompleksu wyniesie 11,880 metrów kwadratowych, z czego 6,960 metrów kwadratowych stanowić będzie powierzchnię użytkową. Budynek będzie podzielony na część usługowo-handlową oraz biurową.

Konsorcjum rozpoczęło przebudowę centrum w czerwcu br. Planuje się, że zakończenie prac modernizacyjnych nastąpi w styczniu 2012 roku. Obiekt po modernizacji ma częściowo zmienić swój charakter. Firma PTB Nickel zapowiada, że zostaną rozebrane elementy wykończenia wewnętrznego oraz, że zostanie stworzony nowy układ obiektu, co poprawi jego funkcjonalność. Wewnątrz budynku powstanie także atrium, dzięki czemu obiekt zyska naturalne doświetlenie. Za projekt architektoniczny odpowiada Studio MTS Pracownia Architektoniczna z Poznania.

PTB Nickel jest ogólnopolskim przedsiębiorstwem budowlanym funkcjonującym na rynku od 1991 roku. Zajmuje się realizacją procesów inwestycyjnych. Firma na swoim koncie ma już m.in. budowę trzebnickiego kompleksu basenów, Salonu Sprzedaży Samochodów Mercedes czy hale produkcyjne dla takich marek jak Hochland, Baxters czy Kraft Foods Polska.