Kłopoty finansowe Sunset Suits ciągną się od lat. W tej chwili poznański sąd rozpatruje wnioski o upadłość firmy złożone przez trzy galerie handlowe i spółkę Pragma Inkaso. Znak Towarowy Sunset Suits jest zastawiony w banku BGŻ. Jeśli zastaw nie zostanie spłacony, bank będzie mógł odzyskać pieniądze poprzez sprzedaż znaku.

– Być może spółce Alza, nabywcy sklepów Sunset Suits chodzi o zabezpieczenie możliwości prowadzenia dalszej działalności pod podobną marką, na wypadek gdyby wcześniejszy znak został sprzedany – przewiduje w rozmowie z portalem Retailnet.pl Michał Jędrzejewski z kancelarii prawno-patentowej Jarzynka i Wspólnicy.

– Gdyby doszło do sprzedaży, wówczas spółka Alza zostałaby z niczym. Można przypuszczać, że teraz asekuruje się na wypadek tej sytuacji, by móc nadal prowadzić działalność. – Dopóki na znaku ciąży zastaw, sytuacja nie jest krytyczna. Porównajmy ją do mieszkania, na którym ciąży hipoteka. Mimo wszystko można w nim mieszkać. Dopiero sprzedaż znaku towarowego przez bank uniemożliwiłaby jego używanie przez spółkę – dodaje mec. Jędrzejewski.

Spółka Alza, która chce przejąć placówki Sunset Suits i prowadzić je pod nową marką (Sunset), należy do Sunset Suits Holding. Z informacji Pulsu Biznesu wynika, że Alza wcześniej sprowadzała do sklepów Sunset Suits towary z Azji.