Krzysztof Moszyński

Na stoisku D3 firma przedstawi swój projekt – centrum handlowo-rekreacyjne Zaułek Świętokrzyski w Świdnicy.

– Zdecydowaliśmy się wziąć udział we wrześniowym spotkaniu Shopping Center Forum & Trade Fair, aby pokazać nasz obiekt handlowy – Galeria Zaułek Świętokrzyski. Będzie to śródmiejska galeria wzbogacona o ofertę rekreacyjną. Chcemy zaprezentować najemcom szczegółową ofertę współpracy w zakresie realizowanego przez nas projektu. Galeria Zaułek Świętokrzyski powstanie w kwartale ograniczonym ulicami: Łukowa, Trybunalska, Różana i, co najważniejsze, przylegającym do samego Rynku Świdnickiego. Biorąc pod uwagę bardzo atrakcyjną lokalizację tej galerii liczymy na duże zainteresowanie podmiotów zewnętrznych chętnych do podjęcia współpracy – powiedział Paweł Skonieczny, dyrektor prokurent Blackrock Properties.

W zaprojektowanym pięciokondygnacyjnym budynku galerii trzy poziomy będą stanowiły powierzchnie handlowe. Pozostałe dwie kondygnacje przeznaczone będą pod rekreację i funkcje biurowe. – Planujemy wykorzystać również sam dach galerii, co może stanowić niepowtarzalną atrakcję tego obiektu jak i też samego miasta – dodaje Paweł Skonieczny. W procesie projektowania galerii położono szczególny nacisk na właściwe rozwiązanie przestrzenne i funkcjonalne z uwzględnieniem możliwości komunikacyjnych i technicznych miejsca. Przejście od strony rynku ma zostać poprowadzone takimi samymi łukami jak wewnątrz barokowej kamienicy, tworząc jednocześnie rodzaj skweru z ławeczkami i zielenią. Nie wykluczone jest również, że galeria ta będzie posiadała kilka sal kinowych. Rozpoczęcie realizacji inwestycji spółka planuje na I półrocze 2012 roku, natomiast zakończenie inwestycji przewidywane jest na I półrocze 2014 r.

Firma Blackrock Properties z siedzibą w Świdnicy jest polsko-irlandzką spółką działającą w Polsce od 2006 roku. Założyciele spółki posiadają doświadczenie w sektorze budowlanym i finansowym, które nabyli w ciągu 23 lat swojej działalności na wymagającym rynku irlandzkim. – To daje gwarancję nie tylko wysokiej jakości wykonania, ale również dbałości o indywidualne potrzeby każdego z naszych klientów – mówi Paweł Skonieczny. Plany inwestycyjne spółki Blackrock Properties związane są również z budową mieszkań oraz kolejnymi projektami handlowymi. Pod planowane inwestycje spółka posiada już w swoich zasobach atrakcyjne zlokalizowane tereny.

Shopping Center Forum & Trade Fair jest dla deweloperów okazją, aby pokazać swój dorobek, porozmawiać z najemcami na temat współpracy oraz poznać ich oczekiwania względem optymalnych lokalizacji. Wiecej informacji na stronie: www.shoppingcenter.pl