Historyczny dworzec PKS w Myślenicach składał się z dwóch działek, jedna z nich jest aktualnie w posiadaniu spółki Galerie Myślenice. Jest to spółka lokalnych przedsiębiorców. – Kupując drugą część nieruchomości, znaliśmy plan zagospodarowania przestrzennego. I w pierwszym etapie chcieliśmy wspólnie stworzyć większy projekt. Takiej woli ze strony Galerii Myślenice już nie było – wyjaśnia Marek Koźmiński, przedsiębiorca zaangażowany w budowę centrum handlowo-komunikacyjnego Dekada w Myślenicach (MK4 Invest). Były za to protesty na etapie ubiegania się o pozwolenie na budowę. W grę wchodziła też obecność PKS i kwestie związane z wpływami uzyskiwanymi od przewoźników. – Stąd otwarcie teraz, a nie jesienią ubiegłego roku – dodaje Koźmiński.

Zaznacza przy tym, że firmy to dwa kompletnie odrębne podmioty, realizujące inne koncepcje inwestycje. – Co więcej, pojawiliśmy się w mieście jako drudzy. Wystartowaliśmy później, przez co na początku nasza pozycja była dużo trudniejsza. Sąsiad miał już wówczas pozwolenie na budowę. A dzisiaj znajdujemy się w takich realiach jak widać – powiedział na chwilę przed otwarciem Dekady.

– Im więcej dobrej powierzchni handlowej będzie w mieście, tym lepiej dla mieszkańców. My będziemy zadowoleni, jeśli po sąsiedzku inni przedsiębiorcy zrealizują swoje projekty. Niech powstanie tu prawdziwe centrum miasta, gdzie ludzie będą przychodzili nie tylko po to, by za pośrednictwem PKS pojechać do Krakowa do pracy, ale też zrobić zakupy czy spędzić czas. Pojawienie się w tym miejscu funkcji o charakterze usługowym czy rozrywkowym będzie kolejnym etapem rozwoju. Tak jest w każdym dużym mieście i tak będzie też w Myślenicach – podsumował Aleksander Walczak, prezes Grupy Foren, inwestor projektu.

Dekada Myślenice – projekt handlowy zintegrowany z dworcem PKS został oddany do użytku 15 lipca. Część handlowa zajmuje 3400 metrów kwadratowych powierzchni GLA. Najemcami są Tesco, Rossmann, Empik, CCC, Pepco, Laura Messi, Play, Apteka Zdrowie. Na tym etapie projekt jest wynajęty w 90 procentach. Trwają rozmowy z ostatnimi najemcami.

Inwestor myślenickiego projektu, Grupa Foren, będzie jednym z wystawców najbliższych targów Shopping Center Poland & Trade Fair. 8-9 września będzie można poznać szczegóły kolejnych projektów spółki. Zapraszamy na www.shoppingcenter.pl