Centrum Handlowe Forum w Gliwicach w drugim kwartale 2011 roku odwiedziło średnio  26,5 procent więcej klientów niż w analogicznym okresie 2009 roku. Frekwencja w kwietniu, maju i czerwcu tego roku zmieniała się odpowiednio o 27,1 procent, 24 procent oraz 16,7 procent – wynika z komunikatu prasowego przesłanego przez przedstawicieli centrum.

Klienci na zakupy wydali również 18,6 procent więcej pieniędzy. Na tle wyników sprzedaży całego Forum, w kwietniu i maju tego roku, wyróżniły się szczególnie branże: moda męska (52 procent) i moda damska (46,7 procent). – Ostatni raz wzrosty tego rzędu miałam okazję raportować w 2008 roku – Agnieszka Mielcarz, dyrektor CH Forum Gliwice. Skąd te wyniki? Zdaniem Mielcarz to między innymi efekt działań promocyjnych oraz wiosennej, intensywnej kampanii reklamowej podjętych w obrębie galerii handlowej. Nie bez znaczenia jest także poprawiająca się sytuacja gospodarcza regionu. – Warte uwagi są wysokie indeksy krajowe i regionalne. Pokazują wyraźny trend wzrostowy. Osiemnastoprocentowy wzrost indeksu obrotów dla Górnego Śląska, o sześć punktów procentowych wyższy niż indeks krajowy, to także oznaka dużego potencjału handlowego regionu, w którym działa CH Forum – komentuje Agnieszka Mielcarz w komunikacie przesłanym do mediów.

Centrum Handlowe Forum jest pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w Gliwicach, zlokalizowanym w samym centrum miasta. Właścicielem obiektu jest niemiecki fundusz inwestycyjny DEKA Immobilien GmbH.