Budowę obiektu rozpoczęto dokładnie rok temu. Inwestorem kompleksu jest spółka Międzyzdrojski Rynek. Pierwsze sklepy już działają, ale są jeszcze miejsca pod wynajem. Galeria zlokalizowana jest przy ulicy Gryfa Pomorskiego 25 w miejscu byłego targowiska, tuż przy nowej drodze wjazdowej do kurortu, 200 metrów od plaży. Wartość inwestycji szacowana jest na 25 milionów zł.

Pasaż pod Gryfem stanowi dwukondygnacyjny obiekt handlowo-usługowy mający do dyspozycji najemców prawie 40 lokali. Galeria ma 4700 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Na parterze znajduje się 20 lokali, a na pierwszym piętrze 18. Do dyspozycji najemców pozostały jeszcze cztery lokale o powierzchni do 54 metrów kwadratowych oraz osiem o powierzchni od 45 do 150. Lokale można zarówno wykupić jak i wynająć. Cena sprzedaży waha się od 9,000 zł netto do 11, 070 zł brutto. Z kolei cena za metr kwadratowy wynajmowanej powierzchni wynosi od 80 zł netto do 98 zł brutto.

Inwestor – spółka Międzyzdrojski Rynek, powołana została przez gminę oraz prywatnego inwestora ze Szczecina. Kapitał zakładowy spółki wynosi 5,45 mln zł. Za projekt architektoniczny odpowiada prof. Zbigniew Paszkowski z pracowni architektonicznej Rubicon.