Teren starego dworca znajduje się na styku ulic Witosa i Targowej. Inwestor planuje w przyszłym roku wybudować w tym miejscu park handlowy o powierzchni 4300 metrów kwadratowych. – Mamy już projekt i wstępną koncepcję zabudowy. Znajdzie się miejsce dla 14 najemców. Swoje sklepy będą miały m. in. marka Pepco, Deichmann oraz Textilmarket – mówi Marceli Maćkiewicz reprezentujący firmę Retail Concept. Inwestor obecnie prowadzi także negocjacje z PKS w sprawie dokupienia dodatkowych 80 arów powierzchni, które znajdują się w okolicach rodna i restauracji McDonald’s. Teren ten przeznaczony zostanie najprawdopodobniej na parkingi. 

Portalowi Retailnet.pl nie udało się ustalić ceny za jaką została sprzedana nieruchomość. Wiadomo jednak, że spółka dysponująca terenem dworca PKS już kilkakrotnie ogłaszała przetarg na sprzedaż gruntu. W 2008 roku cena wynosiła 2 mln 750 tysięcy zł. Wówczas znalazł się nawet kupiec, który jednak nie wywiązał się z umowy wybudowania kompleksu handlowego. Kilka tygodni temu jednak teren nabył inwestor z Warszawy, którego reprezentuje firma Retail Concept.

Retail Concept jest firmą specjalizującą się w obsłudze rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Firma zajmuje się komercjalizacją i re-komercjalizacją centrów handlowych, opracowywaniem koncepcji architektoniczno-handlowych dla obiektów handlowych oraz reprezentacją najemców w rozwoju sieci sklepów.