Marcin Piwowarczyk

– Obecnie jesteśmy na etapie końcowych rozmów, które doprowadzą do wyłonienia wykonawcy – powiedziała w rozmowie z Retailnet.pl Katarzyna Dejneka z Biura Prawno-Finansowego Inwestor, które realizuje projekt. – Proces komercjalizacji obiektu przebiega bardzo sprawnie. Na tym etapie inwestycji mam już podpisanych część umów. Trwają intensywne rozmowy z pozostałymi zainteresowanymi – dodaje. Inwestor ma już pozwolenie na budowę, jak również zapewnione finansowanie.

Galeria Kamienna zostanie wybudowana w Starachowicach na działce znajdującej się u zbiegu ulic Armii Krajowej i Kościelnej. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie ponad 12 tysięcy metrów, a powierzchnia handlowo-usługowa ponad 7,5 tysiąca. Obiekt będzie składać się z trzech kondygnacji. Na poziomie zero znajdzie się m.in. parking dla klientów. Poziomy pierwszy i drugi przeznaczone są pod działalność handlowo-usługową.

W galerii znajdzie się ponad 40 lokali, w tym markowe sklepy odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, jubilerskie, punkty gastronomiczne i usługowe. W obiekcie będzie także supermarket spożywczy i duży market RTV Euro AGD.

– Galeria Kamienna ma być obiektem nowoczesnym, wpisującym się w trendy dla tego typu obiektów handlowych. Będzie to mała miejska galeria z dobrze urządzonymi wnętrzami, schodami ruchomymi, dużym bezpłatnym parkingiem – informuje Dejneka.

Firma Inwestor zajmuje się działalnością finansową, w tym obrotem i pośrednictwem w obrocie papierami wartościowymi oraz przedwojennymi obligacjami. Spółka działa także na rynku nieruchomości we wschodniej i centralnej Polsce. Jej główne inwestycje oprócz galerii w Starachowicach to Centrum Handlowe Rywal w Białej Podlaskiej o powierzchni 13,5 tysięcy metrów kwadratowych oraz położone w centrum Skarżyska-Kamiennej Centrum Handlowe Hermes, które po rozbudowie osiągnie powierzchnię około 15 tysięcy metrów kwadratowych.