Galeria Koncertowa zostanie wybudowana w dwóch etapach – podaje Gazeta Wyborcza Lublin. Z ustaleń lokalnych dziennikarzy wynika, że prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku. A w pierwszej kolejności zostanie wybudowana powierzchnia handlowa pod supermarket. Będzie liczyć około dwa tysiące metrów kwadratowych.

W ramach drugiego etapu budowy – ten według ustaleń Wyborczej ruszy na początku 2012 roku – powstanie galeria o charakterze handlowo-usługowym. Na powierzchni około trzech tysięcy metrów kwadratowych pojawi się przestrzeń pod wynajem dla sieci odzieżowych, obuwniczych, itp. Dodatkowo inwestor planuje wprowadzenie do obiektu centrum medycznego.

Inwestycje w Lublinie, po długim okresie stagnacji, zaczynają przyspieszać. Jak już informowaliśmy, na ocenę środowiskową czeka aktualnie właściciel Galerii Gala – jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, jeszcze tego lata będzie mógł starać się o pozwolenie na budowę. Na listopad tego roku zaplanowano oddanie do użytku inwestycji firm UBM i Credo, za sprawą których w mieście powstanie Centrum Handlowego FMZ Lublin. W planach są też projekty spółek Echo Investment (górki czechowskie), Atrium European Real Estate Limited (Felicity), Arkady (Alchemia) czy Centrum Development & Investments (Sezam).