Są już wydane warunki zabudowy dla trzech nieruchomości przy ulicy 1 Maja 62, 62a i 64. Według dyrekcji Wydziału Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta w Kielcach, teren nadaje się pod budownictwo mieszkaniowe, usługi biurowe, medyczne czy hotelarskie. Może tam też powstać podziemny parking. Obecnie na działkach stoją stare kamienice. Są przewidziane do wyburzenia. W ich miejscu, na terenie ciągnącym się od ulicy dalej w głąb podwórza, ma powstać nowoczesny budynek.

Inwestor, spółka HDS Plus, przewiduje budowę trzykondygnacyjnego obiektu, w którym mieścić się będzie centrum handlowo-usługowe z parkingiem na około 100 miejsc. Górną cześć budynku zajmą biura. Obecnie trwają przygotowania do inwestycji i dopracowanie nowej koncepcji –wcześniej inwestor planował budowę galerii handlowej. HDS Plus zamierza wystąpić o pozwolenie na budowę jeszcze w tym roku, a wiosną 2012 rozpocząć inwestycję – informuje Echo Dnia.

Kielce już obfitują w projekty handlowe. Na pierwszy kwartał 2012 roku planowane jest otwarcie Galerii Korona Kielce o łącznej powierzchni 36 tysięcy metrów kwadratowych. Znajdzie się tam 140 lokali handlowo-usługowych oraz punkty gastronomiczne. Na 19 sierpnia zaplanowano otwarcie przebudowanej Galerii Echo – jednej z największych w Polsce. Obiekt po rozbudowie będzie miał około 159 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni całkowitej, a powierzchnia wynajmowalna wyniesie 66 tysięcy. Znajdzie się w nim 300 sklepów oraz około 2300 miejsc parkingowych. Do już funkcjonujących dużych obiektów (oprócz wspomnianej rozbudowywanej obecnie Galerii Echo) należą Centrum Handlowe "Pasaż Świętokrzyski" (50 sklepów i punktów usługowych na powierzchni 16,5 tysięcy metrów kwadratowych), Centrum Handlowe Real oraz Centrum Handlowe Planty (103 klimatyzowane boksy na powierzchni 3,5 tysięcy metrów kwadratowych).