Galeria handlowa zlokalizowana jest w centrum Międzyrzeca w sąsiedztwie rynku, przy ul. Nadbrzeżnej. Trwa komercjalizacja obiektu. Prowadzi ją firma Astaris Property Solutions. W galerii maja być sklepy odzieżowe, obuwnicze, punkty usługowe, salon RTV AGD, apteka, drogeria i kawiarnia. Przy obiekcie jest naziemny parking.

Projekt realizowany jest przez Centrum Handlowe Międzyrzec, spółkę z o.o. o kapitale zakładowym 900 tys zł., wpisaną do KRS-u w 2009 roku. Jej prezesem jest Paweł Mikuśkiewicz. Wspólnikiem jest TCD Wrocław Technology Consulting and Development sp. z o.o. sp. k.

Inwestor ma nadzieję, że centrum obsługiwać będzie nie tylko Międzyrzec, ale i okoliczne miejscowości. Dotychczas mieszkańcy 17-tysięcznego Międzyrzeca musieli jeździć do większych miast, przede wszystkim do Białej Poldlaskiej, centrum powiatu bielskiego, w którym leży Międzyrzec. W Białej Poldlaskiej funkcjonuje centrum Rywal o powierzchni łącznej 13,5 tysięcy metrów kwadratowych. Ma kilkadziesiąt sklepów i punktów usługowych. między innym supermarket Stokrotka i sklepy z branży odzieżowej i obuwniczej (Reserved, Deichmann), a także sklep RTV EURO AGD. W Białej Podlaskiej w samym centrum miasta funkcjonuje również (od 2001 roku) Centrum Handlowe Atrium. Po rozbudowie w 2008 roku powierzchnia użytkowa centrum wynosi 5000 metrów kwadratowych.