O zamiarach wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych Jędrzej Wittchen, prezes firmy Wittchen, poinformował pod koniec maja br. Mówił wówczas: – Mamy bardzo ambitne plany rozwoju, na które potrzebujemy dodatkowego kapitału. W związku z tym zdecydowaliśmy się na debiut giełdowy. Pozyskanie finansowania z emisji akcji i wejście do akcjonariatu nowych inwestorów to także nowy etap w rozwoju firmy.

Grupa Kapitałowa Wittchen planowała pozyskać z oferty publicznej kilkadziesiąt milionów złotych. Za uzyskane pieniądze miała przejąć między innymi VIP Collection i rozbudować sieć sprzedaży. W tym roku firma zamierza otworzyć około sześciu nowych salonów – jeszcze w sierpniu w Złotych Tarasach zostanie otwarty pierwszy w Polsce Salon Wittchen Shoes. W przypadku sieci VIP Collection w ciągu najbliższych dwóch lat spółka planuje podwoić liczbę salonów.

Produkty pod marką Wittchen oferowane są również w 15 salonach sprzedaży w Rosji (głównie w Moskwie i Sankt Petersburgu) oraz 13 na Ukrainie. Salony prowadzone są przez lokalnych partnerów na zasadzie franczyzy. Wittchen zamierza dalej rozwijać swoją zagraniczną sieć sprzedaży w oparciu o franczyzę. Na tych rynkach planowane jest też uruchomienie sklepów internetowych.