Pod budowę Galerii Kociewskiej wmurowano już kamień węgielny. Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma Dekpol. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie około 26 tysięcy metrów kwadratowych. Centrum będzie miało cztery kondygnacje oraz podziemny parking na około 300 samochodów, nad którym właśnie pracują budowlańcy. Na sklepy i punkty usługowe ma zostać przeznaczona powierzchnia o wielkości 14 tysięcy metrów kwadratowych.
Największym najemcą będzie czterosalowe kino Helios, które może pomieścić ponad kilkaset osób oraz salon RTV Euro AGD o powierzchni 800 metrów kwadratowych. Wśród grona najemców znajdą się także m.in. marki Empik, H&M, C&A, Cropp, House czy Reserved.

Wartość gruntu na którym stanie galeria wycenino na 7 milionów zł. Teren pod budowę galerii został oddany przez miasto w użytkowanie wieczyste. Lokalny portal tcz.pl informuje, że pierwsza opłata w wysokości 20 proc. ceny, czyli ok. 1,4 mln zł wpłynie do miejskiej kasy jeszcze w tym roku. W kolejnych latach inwestor ma wpłacić 8 procent wartości nieruchomości. Kiedy firma wybuduje obiekt, będzie mogła wykupić grunt na własność.

Biuro Prawno-Finansowe Inwestor jest przedsiębiorstwem zajmującym się działalnością inwestycyjną, którego historia sięga 1990 roku. Od kilkunastu lat zajmuje się działalnością finansową, w tym obrotem i pośrednictwem w obrocie papierami wartościowymi. Działalnością swoją obejmuje także rynek nieruchomości wschodniej i centralnej Polski, a sztandarową inwestycją marki jest położone w ścisłym centrum Białej Podlaskiej Centrum Handlowe Rywal o powierzchni 13,5 tys. mkw. oraz położone w centrum Skarżyska-Kamiennej oraz położone w centrum Skarżyska-Kamiennej Centrum Handlowe Hermes o powierzchni 13,8 tys. mkw.