Pod koniec maja br. holenderska spółka deweloperska Unibail-Rodamco podpisała z Globe Trade Center przedwstępną umowę o nabyciu pozostałych 50 procent udziałów w warszawskiej Galerii Mokotów. Teraz UOKiK zezwolił na koncentrację, stwierdzając że transakcja nie ograniczy konkurencji. Galeria została wyceniona na 475 mln euro. GTC ze sprzedaży ma uzyskać 110 mln euro.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku firma nabyła dwie warszawskie galerie handlowe: Arkadię i Wileńską i posiada obecnie udziały w czterech centrach handlowych w Warszawie. Oprócz CH Arkadia, CH Warszawa Wileńska oraz Galerii Mokotów spółka jest także współwłaścicielem Złotych Tarasów – jej partner w tej inwestycji to ING Real Estate Development. Ponadto firma zarządza trzema swoimi centrami: Galerią Mokotów, CH Warszawa Wileńska i CH Arkadia. Z kolei zarządcą Złotych Tarasów jest DTZ.

Galeria Mokotów działa na rynku od 2000 roku. Centrum dysponuje 62 tys. mkw. powierzchni handlowej. Na trzech piętrach mieści około 260 sklepów i punktów handlowych, fitness klub, kino, centrum rozrywki, usługi oraz parking na 2,3 tysiąca samochodów. Od początku działalności powierzchnia handlowa w Galerii Mokotów jest wynajęta w 100 procentach.