Galeria powstała w centrum miasta przy ulicy Zwycięstwa. W dwupoziomowym centrum funkcjonuje już 80 sklepów i punktów z usługami. Umowy na nowe lokale podpisało już 99 procent wszystkich najemców. Obiekt powstał w miejscu starej hali fabrycznej i blaszaka, w którym handlowali białostoccy kupcy. Teraz część z nich zdecydowała się wynająć eleganckie lokale w galerii.

Inwestor zapowiada, że budowa galerii to nie jedyna inwestycja na tym obszarze. W przeciągu kilku lat w sąsiedztwie galerii mają powstać jeszcze siedmiokondygnacyjny biurowiec oraz parking na 200 samochodów. Spółka Madro ma się starać o warunki zabudowy dla kolejnych obiektów, ale w planach ma wyburzenie historycznych hal, które należały kiedyś do zespołu budynków przemysłowych przedwojennego fabrykanta Antoniego Wieczorka. Firma wystąpiła już do magistratu o warunki zabudowy nowego biurowca i czeka na decyzję. Są plany, by na parterze tegoż budynku zlokalizować duży sieciowy sklep spożywczy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budynek powstanie w przeciągu 3-4 lat.

Właścicielem i inwestorem 1,5 hektarowej powierzchni, na której wybudowano galerię jest, od 2007 roku, Madro Białystok sp. z o. o – dawniej Przedsiębiorstwo Budowy Maszyn Drogowych. Obecnie główny kierunek rozwoju i działania spółki związany jest z inwestycjami mającymi na celu rozbudowę targowiska i rozszerzenie działalności wpisanej od 2010 roku do KRS jako podstawowej tzn.”Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi”.