Restauracja Jeff’s będzie funkcjonować od jesieni w nowej części centrum, której otwarcie planowane jest na koniec 2011 roku. Będzie to czwarta restauracja tej marki działająca w Polsce. Dwie pierwsze funkcjonują już w Warszawie (Galeria Mokotów) i Krakowie (Galeria Kazimierz). Restauracja serwuje kuchnię tex-mex, czyli połączenie kuchni amerykańskiej, teksańskiej i meksykańskiej. – Takiej restauracji od lat brakowało, nie tylko na kulinarnej mapie Silesia City Center, ale także na mapie kulinarnej Katowic. Teraz będziemy mieli okazję zakosztować prawdziwych smaków zza oceanu, jedynej w swoim rodzaju kuchni meksykańskiej, a także kuchni amerykańskiej, która jest czymś więcej niż tylko klasycznym burgerem – mówi Małgorzata Ryfa, dyrektor ds. wynajmu Silesia City Center.

Jeff’s będzie 10 restauracją w Silesia City Center. Na terenie centrum działają już m.in. sieci McDonald’s, KFC, Burger King, Bierhalle, Deka Smak, Thai Express, a także włoska restauracja Sicilia oraz azjatycka Hana Sushi. – Silesia City Center to atrakcyjne miejsce dla restauratorów, z kilku powodów. Centrum rocznie odwiedza blisko 13 milionów klientów, poza tym od lat w Katowicach panuje deficyt na restauracje regionalne. Jeff’s serwując kuchnie tex-mex, staje się tym samym jedną z pierwszych restauracji tego typu w Katowicach. Do centrum restauratorów przyciąga także obecność innych lokali i sieci oraz największy food court wśród śląskich centrów handlowych. Inna kwestia to ogromne zainteresowanie klientów nową częścią centrum, w której znajdzie się wiele luksusowych marek. Dla restauracji jest to doskonałe otoczenie, przyciąga ono bowiem klientów zamożnych i zorientowanych na nowoczesny lifestyle, wskład którego wchodzi m.in. kultura jedzenia w restauracjach – mówi Tomasz Pietrzak, przedstawiciel Silesia City Center.

Silesia City Center jest rozbudowywana od jesieni 2010 roku. Po ostatecznej rozbudowie powierzchnia centrum wzrośnie z 68 tys. m kw. do 86 tys. m. kw. Przybędzie także 60 sklepów. Inwestorem projektu jest obecny właściciel centrum handlowego – Immofinanz Group. Wartość inwestycji to ponad 50 milionów euro.