Galeria NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim

Z przedstawicielami firmy TriGranit Development będzie można porozmawiać o projekcie podczas wrześniowych targów Shopping Center Forum & Trade Fair. Więcej o imprezie na stronie: www.shoppingcenter.pl.

Pomocą dla spółek TriGranit i Polskich Kolei Państwowych była sonda, w której wzięło udział ponad 30 tysięcy głosujących. – Pod nazwą Poznań Główny od lat funkcjonuje dworzec kolejowy PKP, mieszkańcy, pasażerowie są do tej nazwy przyzwyczajeni, wybierając się w podróż mówią: idę na dworzec Poznań Główny. Teraz będzie to dodatkowo nowe centrum miasta, miejsce spotkań – powiedział Roman Biniszkiewicz, dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP SA w Poznaniu.

Nie było to jednak jedyne kryterium wyboru – Nazwa Poznań Główny City Center musiała nawiązywać do pozostałych projektów firmy TriGranit – informuje w rozmowie z Retailnet.pl Przemysław Terlecki, rzecznik prasowy TriGranit Development Polska w Poznaniu. Spółka prowadzi bowiem centra Bonarka City Center w Krakowie i Silesia City Center w Katowicach. – Nadal będzie funkcjonowało opisowe określenie kompleksu jako zintegrowane centrum komunikacyjno-handlowe, ale będzie ono pełniło funkcję tylko pomocniczą – mówi Terlecki.

Trwa budowa drugiego i trzeciego peronu oraz fundamentów pod nowy dworzec. – Budowa fundamentów to około 25-30 procent całości inwestycji. Z tym uporamy się do jesieni, wtedy na placu pojawią się gotowe prefabrykaty i elementy konstrukcji – tłumaczy Jacek Schumacher, menedżer projektowania TriGranit. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w sierpniu wojewoda wielkopolskiego wyda pozwolenie na budowę. Wówczas na plac budowy wjedzie ciężki sprzęt.

Do maja 2012 roku ma powstać hala nowego dworca kolejowego PKP obsługującego pasażerów, z kasami biletowymi, punktem informacyjnym PKP, Centrum Informacji Miejskiej i drobną działalnością handlową. Drugi etap realizacji projektu obejmuje m.in. budowę centrum handlowego i dworca autobusowego PKS, które będą połączone z dworcem kolejowym. Planowane zakończenie prac przewidziano na drugą połowę 2013 roku.