Jest miejsce pod centrum handlowe w stolicy

Teren inwestycyjny dostępny jest w dzielnicy Warszawa Włochy, przy Alei Krakowskiej przy trasie wjazdowej do Warszawy z kierunku południowego i południowo-zachodniego. Tuż przy węźle komunikacyjnym trasy S-2 która jest obecnie w budowie. Działka ma wjazd bezpośrednio od Alei Krakowskiej. Całkowita powierzchnia terenu wynosi 20731 metrów kwadratowych. – Teren podzielony jest na sześć działek, na dwóch z nich mamy już wydane warunki zagospodarowania terenu. Są to oczywiście obszary z drogami dojazdowymi. Obszary wokół terenu, który oferujemy bardzo dynamicznie się rozwija. W przyszłym roku otwarta ma zostać trasa S-2. – wyjaśnia Bogusław Bamber dyrektor inwestycyjny AV Inwestor.

Obszar ma charakter inwestycyjny. Właściciel powierzchni sugeruje, że w tym miejscu może powstać centrum handlowe. – Obecnie prowadzimy rozmowy z pięcioma zainteresowanymi kupnem firmami. Są to w większości firmy deweloperskie, które przygotowują grunty pod średnio- i wielkopowierzchniowe kompleksy handlowe. Na terenie, który sprzedajemy może powstać obiekt o powierzchni wielkości ok. 24 tysiąca metrów kwadratowych, byłby to, przykładowo, trzykondygnacyjny obiekt. – dodaje Bamber. Maksymalna wysokość zabudowy na tym terenie wynosić może 12,5-15,5 m. działka posiada już dostęp do wszystkich mediów. Cena wynosi 34 miliony złotych i jest do negocjacji.

AV Inwestor jest spółką akcyjną działającą od 2000 roku. Należy do grupy prywatnych banków inwestycyjnych z wiodącym kapitałem polskim. Oferuje rozwiązania z dziedziny kredytowania i zarządzania finansami przedsiębiorstw i projektów inwestycyjnych. Od 2007 roku prowadzi własne inwestycje z własnych zasobów kapitałowych we współpracy z polskimi i zagranicznymi inwestorami strategicznymi i instytucjonalnymi.