Kilka miesięcy temu GTC informowała, że podpisała przedwstępną umowę sprzedaży 50 proc. udziałów w swojej inwestycji handlowej – Galerii Mokotów – za 110 mln euro. Warunkiem realizacji transakcji były: akceptacja ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz zgoda banków finansujących inwestycję. Transakcja została przeprowadzona przy wycenie nieruchomości na poziomie 475 mln euro, a nabywcą udziałów jest spółka stowarzyszona Unibail-Rodamco S.E.

Globe Trade Center powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji. GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym. Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 900 tys. mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 544 tys. mkw. netto.

Pierwszą inwestycją spółki w sektorze handlowo- usługowym była Galeria Mokotów w Warszawie, dysponująca powierzchnią 62,5 tys. mkw. Wiosną 2005 roku GTC otworzyła Galerię Kazimierz w Krakowie. W październiku 2009 roku działalność zainaugurowała Galeria Jurajska w Częstochowie. W maju 2010 roku, GTC oraz Polnord podpisały umowę joint venture, na mocy której wspólnie zrealizują centrum handlowe w warszawskim Wilanowie (60 tys. mkw. powierzchni najmu).