Americanos w Galerii Nowy Świat zajął salon o powierzchni 185 mkw. Już teraz w sklepie dostępne są również nowe marki: New Era, Urban City, Atlantis, Merrell, Converse i Catepillar. Americanos to jednak nie jedyna sieć handlowa, która trafi pod szyld rzeszowskiej galerii handlowej. – Galeria Nowy Świat ciągle pozyskuje nowych najemców. W sierpniu uruchomiony zostanie salon firmowy marki Campus i Alpinus – mówi w rozmowie z portalem Retailnet.pl Oktawiusz Wolnicki, dyrektor Galerii Nowy Świat. Lokal nowych najemców usytuowany będzie na poziomie + 1. Łącznie zajmie powierzchnię 168 metrów kwadratowych.

Oktwiusz Wolnicki weźmie udział w panelu na temat rynku centrów handlowych na Podkarpaciu i w Rzeszowie podczas Shopping Center Forum & Trade Fair. Więcej o imprezie na stronie: www.shoppingcenter.pl

Galeria Nowy Świat w Rzeszowie powstała na terenie o wielkości 2,1978 ha. Całkowita powierzchnia czteropoziomowego obiektu wynosi 30, 771 metrów kwadratowych z czego 20 tysięcy metrów kwadratowych stanowi powierzchnię użytkową. Budowa centrum trwała 2 lata. Obecnie galeria ma około 100 najemców.

Marka Americanos powstała w 1992 roku. Swoje produkty udostępnia klientom zarówno poprzez sieć sklepów firmowych (aktualnie dziewięć placówek na terenie kraju), jak i przez sieć dealerską (około 150 punktów sprzedaży). Oprócz Galerii Nowy Świat, marka ma swoje salony w większych miastach na terenie całej Polski.

Marki Campus i Alpinus należą do spółki Euromark Polska S.A. Firma powstała w 1993 roku jako jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.