Powierzchnia handlowo-usługowa stanowi integralną część stadionu PGE Arena Gdańsk i znajduje się za przeszkloną witryną, pod główną promenadą zewnętrzną stadionu. Dostępna jest z głównego ciągu komunikacyjnego stadionu. Jest to powierzchnia typu open space, dająca duże możliwości aranżacyjne w tym mi.n. możliwość wydzielenia lokali już od około 350 metrów kwadratowych.  Powierzchnia może być wykorzystana na różnorodne cele: centrum rozrywki, fitness center lub spa, duży sklep sportowy, przychodnię sportową, szkołę tańca, biura, centrum konferencyjno-szkoleniowe, salon wystawienniczy, salon samochodowy, gastronomię.

Za komercjalizację obiektu odpowiada spółka Emmerson SA. Firma informuje, że do Gdańska co roku przyjeżdża około 800 tys. turystów z kraju i pół miliona z zagranicy. A według badania PBS DGA, prawie 80 proc. osób mieszkających w woj. pomorskim oraz w woj. sąsiednich byłoby zainteresowanych odwiedzeniem stadionu dla celów innych niż oglądanie meczów piłkarskich. Wśród pożądanych usług na terenie stadionu badani wymienili spontanicznie jako pierwsze klub fitness, basen i spa. Szacuje się także, że ok. 60 proc. obcokrajowców było zainteresowanych odwiedzeniem stadionu po jego otwarciu dla celów innych niż oglądanie meczów piłki nożnej. Z badań wynika także, że w województwie pomorskim dla ok. 46 proc. przedsiębiorstw to atrakcyjne miejsce na wynajęcie powierzchni dla celów biznesowych.

Stadion PGE Arena położony jest w Gdańsku-Letnicy, na działce o powierzchni ok. 25,5 ha, w pobliżu ważnego węzła komunikacyjnego, u zbiegu ulicy Marynarki Polskiej, Słowackiego i Trasy Sucharskiego.