W Galerii Chojnickiej znajdzie się market spożywczy, kino, sklep DIY, food court oraz około 60 sklepów. Powierzchnia całkowita centrum wynosić będzie 23, 8 tysięcy metrów kwadratowych, z czego powierzchnię handlową stanowić będzie 17 tysięcy metrów kwadratowych. Przewiduje się, że centrum odda pod wynajem od 60 do 70 lokali handlowych. Największa część obiektu wynajęta zostanie pod market spożywczy – około 4 tysiące metrów kwadratowych. Wokół obiektu znajdzie się parking na 530 samochodów. Zakończono już wstępną fazę rozmów z potencjalnymi najemcami. Cena metra kwadratowego wynajmowanej powierzchni wynosi od 15 do 30 euro.

Galeria Chojnicka zlokalizowana jest we wschodniej części miasta przy ulicy Gdańskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się największe osiedla mieszkaniowe w Chojnicach. Do centrum handlowego na potrzeby inwestycji powstanie nowa ulica, która połączy ul. Gdańską z ul. Towarową. Inwestorem jest chojnicka spółka Gabi Meble.

Szacunkowy koszt inwestycji to 70 milionów złotych. Za komercjalizację galerii odpowiada firma Novum Nieruchomości. Projekt architektoniczny przygotowała Pracownia Architektury i Projektowania Woźniak Projekt.

Firma Gabi to grupa spółek zatrudniających łącznie ponad 800 osób. Istnieje na rynku meblowym od ponad dziesięciu lat. Prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną na skalę krajową, europejską, a nawet światową. Kolekcje mebli marki gabi można znaleźć w ponad 1000 salonach na terenie Polski i Europy. Oferta spółki jest skierowana głównie do odbiorców hurtowych- sklepów, hurtowni i dystrybutorów mebli w Polsce i w Europie.