Matras w Silesia City Center będzie drugim salonem w Katowicach. Księgarnia posiada obecnie 100 takich punktów usytuowanych w całej Polsce. W nowym salonie znajdzie się od 5 do 35 tysięcy tytułów. Wybór tej lokalizacji nie jest przypadkowy. – Obecność księgarni Matras w Silesia City Center przyciągnie zupełnie nowego klienta, który w centrum handlowym poszukuje nie tylko ubrań, sprzętu AGD czy kosmetyków, ale także kultury, sztuki i literatury. To wszystko klienci będą mogli znaleźć w Matrasie – mówi Małgorzata Ryfa, dyrektor do spraw wynajmu Silesia City Center. Sieć od lat lokuje swoje sklepy przy najlepszych ulicach polskich miast oraz w najpopularniejszych centrach handlowych. – Matras ma już swój salon przy najpopularniejszej ulicy w Katowicach, ul. Stawowej. Teraz po raz pierwszy w Katowicach Matras zawita także pod dach centrum handlowego. Nowa księgarnia będzie miała powierzchnię 221 metrów kwadratowych i będzie zdecydowanie większa od tej w centrum miasta – dodaje Ryfa.

Matras jest dystrybutorem książek na polskim rynku. Swoją ofertę sieć kieruje do czytelników o różnych zainteresowaniach. Księgarnia oferuje poradniki, literaturę piękną, przewodniki, albumy ze sztuką, książki popularno-naukowe, podręczniki szkolne, audiobooki, oraz literaturę dziecięcą. Matras współpracuje z ponad 1500 wydawnictwami.

Silesia City Center jest rozbudowywana od jesieni 2010 roku. Po rozbudowie powierzchnia centrum wzrośnie z 68 tysięcy metrów kwadratowych do 86 tysięcy metrów kwadratowych. Przybędzie także 60 sklepów. Inwestorem jest obecny właściciel centrum handlowego – Immofinanz Group. Wartość inwestycji to ponad 50 milionów euro.