Przenosiny to decyzja właściciela centrum, spółki IKEA Centre Group Polska, która zapowiada wprowadzić zmiany co do dotychczasowego sposobu użytkowania galerii. – Powiększenie powierzchni oznacza większe możliwości ekspozycyjne i wyższy standard zakupów mówi Ewa Kolondra dyrektor Parku Handlowego Bielany.

Firma Meblonowak od kilkunastu lat zajmuje się produkcją mebli. Ma sześć salonów firmowych, siedem autoryzowanych punktów sprzedaży, współpracuje z biurami projektowymi w całej Polsce. Zatrudnia 60 pracowników. Zakład obecnie przechodzi zmiany reorganizacyjne mające na celu między innymi zwiększenie mocy produkcyjnych. Wprowadzane są do użytku obrabiarki sterowane numerycznie CNC oraz rozbudowywane są istniejące obiekty.

W Parku Handlowym Bielany można znaleźć kompleksową ofertę dla osób urządzających, remontujących czy też odświeżających swoje domy lub mieszkania – od materiałów budowlanych, aż po akcenty dekoratorskie. Obiekt jest największym na Dolnym Śląsku centrum wyposażenia wnętrz. Jednak oferta Parku uzupełniona jest także o propozycję modową. Klienci na terenie kompleksu handlowego mogą zrobić zakupy zarówno w OBI, Ikea, w salonach Elektro World, Kler, Meble Polonia, jak i w sklepach Reserved, H&M, Cubus, KappAhl, Monnari, Orsay, Willsoor, Wrangler Lee i J&R. Znajdują się tu także punkty usługowe, drogerie i apteka oraz delikatesy Alma i hipermarket Tesco.