Jan Jakub Zombirt

Aktualnie trwają procedury administracyjne związane z wydaniem pozwolenia na budowę. Na rozbudowie skorzysta galeria handlowa z hipermarketem Tesco, stanowiąca część Parku Handlowego Bielany, w której przybędzie ponad 130 nowych najemców. Istnieją plany, że jednym z najemców będzie kino. Oprócz sklepu IKEA największymi najemcami parku są: Tesco i Obi, delikatesy Alma i Electro World.

PH Bielany będzie jednym z projektów prezentowanych przez firmę na Shopping Center Forum & Trade Fair. Więcej o imprezie pod adresem: www.shoppingcenter.pl.

W Parku Handlowym Bielany można znaleźć ofertę dla osób urządzających, remontujących czy też odświeżających swoje domy lub mieszkania – od materiałów budowlanych, aż po akcenty dekoratorskie. Obiekt jest największym na Dolnym Śląsku centrum wyposażenia wnętrz. Oferta Parku uzupełniona jest także o propozycję modową dostępną w galerii handlowej ( Reserved, H&M, Cubus, KappAhl, Monnari, Orsay, Gino Rossi, Intimissimi, Calzedonia). W części dobudowanej pojawią się dodatkowe marki.

Inter Ikea Centre Group jest deweloperem i zarządcą centrów handlowych. W Polsce zarządza już siedmioma centrami i parkami handlowymi: Park Handlowy Janki i Park Handlowy Targówek w Warszawie , Park Handlowy Bielany we Wrocławiu, Centrum Franowo w Poznaniu, Park Handlowy Matarnia w Gdańsku, Park Handlowy Rawa w Katowicach oraz Port Łódź. Oprócz tego IKEA ma również osobny sklep w Krakowie, przy którym – inaczej niż w pozostałych lokalizacjach nie ma centrum handlowego.