Na liście kilkunastu najciekawszych dostępnych obecnie terenów jest między innymi grunt inwestycyjny w Konstancinie – Jeziorna (Metsa Tissue). Ma on powierzchnię 22 ha. Zlokalizowany jest na terenie Fabryki Papieru przy ulicy Mirkowskiej 45. Według projektu założone warunki umożliwiają zabudowę mieszkaniową o powierzchni użytkowej 230 tysięcy metrów kwadratowych (PUM) wraz z zabudową komercyjną o powierzchni użytkowej 32 tysięcy metrów kwadratowych (GLA).

W Warszawie jest również Warsaw Airport Business Park naprzeciwko Lotniska Okęcie. Jest to wielofunkcyjny grunt inwestycyjny o powierzchni 141,5 tysięcy metrów kwadratowych położony przy ul. Żwirki i Wigury. Warunki zabudowy i zagospodarowania terenu pozwalają na budowę wielofunkcyjnego kompleksu biurowo-handlowego z obiektami rekreacyjnymi o powierzchni użytkowej 302 tysięcy metrów kwadratowych.

Od początku roku deweloperzy i inwestorzy kupili w Polsce działki warte 600 mln zł. Największe transakcje przeprowadzone zostały przez deweloperów związanych z branżą mieszkaniową. Duże transakcje dotyczyły również sektora komercyjnego, m.in. zakup gruntu o powierzchni 74 tysięcy metrów kwadratowych przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie, za które firma Echo Investment zapłaciła 63 mln zł. Echo Investment za kwotę 31 mln euro nabyła również działkę zajmowaną obecnie przez hotel Mercure.