Inwestycja będzie składała się z części mieszkaniowej, biznesowo-usługowej oraz handlowej. Łączna powierzchnia sprzedażowa biur, mieszkań i lokali handlowych ma wynieść 390 tysięcy metrów kwadratowych. W pierwszym etapie realizacji projektu powstanie osiedle mieszkaniowe. Prace budowlane mają ruszyć już w połowie 2012 roku. Dla 5 ha obszaru przeznaczonego pod inwestycję wydano już decyzję środowiskową, dla ponad 1 ha wydane zostały decyzje o warunkach zabudowy.

Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest spółka Port Praski – firma należąca do grupy Elektrimu. Projekt ma być realizowany ze środków własnych spółki. Koncepcja Portu nie została jeszcze zatwierdzona przez miasto, ale została przygotowana z uwzględnieniem przyszłego planeu zagospodarowania przestrzennego miasta.

Elektrim powstał w 1945 roku i działał początkowo jako centrala handlu zagranicznego pod nazwą Polskie Towarzystwo Handlu Zagranicznego dla Elektrotechniki Elektrim Sp. z o.o. W 1991 r. Minister Skarbu Państwa podjął decyzję o prywatyzacji Elektrimu. W 1992 r. akcje spółki zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 1994 roku do chwili obecnej spółka działa pod nazwą Elektrim SA. Kapitał zakładowy spółki wynosi 83.770.297 zł.