– Jesteśmy na etapie zamkniętej koncepcji projektu i rozpoczęliśmy komercjalizację – informuje w rozmowie z Retailnet.pl Ewa Teodorczyk, szef działu najmów nowe projekty z Ikea Centre Group Poland. Komercjalizację prowadzi dział leasingu IICG Polska. Inwestor kupił już działkę. Trwają procedury administracyjne związane z wydaniem pozwolenia na budowę.

Park w Lublinie stanie przy al. Spółdzielczości Pracy. Będzie to centrum handlowe ze sklepem Ikea. Łączna powierzchnia handlowa centrum to 80 tysięcy metrów kwadratowych, z czego około jedną trzecią zajmie sklep meblowy szwedzkiego producenta i ma być jednym z największych uruchomionych pod marką Ikea w Polsce. Będzie to równocześnie pierwszy sklep Ikea na wschodzie kraju. Na pozostałej powierzchni powstanie kompleks handlowy, gdzie ma się mieścić około 150 sklepów, w tym duży operator spożywczy.

Park handlowy w Lublinie będzie jednym z projektów prezentowanych przez firmę na Shopping Center Forum & Trade Fair. Więcej o imprezie pod adresem: www.shoppingcenter.pl.

Inter Ikea Centre Group Poland jest deweloperem i zarządcą centrów handlowych. W Polsce zarządza już siedmioma centrami i parkami handlowymi: Park Handlowy Janki i Park Handlowy Targówek w Warszawie , Park Handlowy Bielany pod Wrocławiem, Centrum Franowo w Poznaniu, Park Handlowy Matarnia w Gdańsku, Park Handlowy Rawa w Katowicach oraz Port Łódź.