Projekt galerii handlowej Res-Vita w Rzeszowie

Głównym inwestorem jest Res-Vita sp. z o.o., której właścicielem jest rzeszowski przedsiębiorca Tadeusz Dykiel. Spółka, posiłkując się kredytem, zrealizuje inwestycję wycenianą na 80-100 mln złotych. Res-Vita ma już teren o powierzchni 2,5 ha, kupiony między innymi od klubu sportowego. Nadal brakuje dwuhektarowej części należącej obecnie do miasta. Teren ten zamierza odkupić od miasta klub CWKS Resovia i wnieść go do inwestycji w postaci aportu. Grunt, na którym obecnie znajduje się między innymi otwarte lodowisko, został wyceniony przez biegłego rzeczoznawcę na 6 mln złotych.

– Jesteśmy zaskoczeni tak wysoką wyceną – informuje w rozmowie z Retailnet.pl Aleksander Bentkowski prezes CWKS Resovii. – Zwróciliśmy się do urzędu miasta, żeby obniżyć tę cenę. Niektóre działki, które są objęte wyceną, nie są nam potrzebne do tej inwestycji. Proponujemy więc zmniejszyć powierzchnię o jedną piątą.

Klub starać się będzie również o bonifikatę. Umowa z miastem zobowiązuje go do odbudowania lodowiska, które zostanie zlikwidowane z powodu budowy centrum. – Musimy kupić drogą działkę, a do tego wybudować drogie lodowisko, bez bonifikaty nie będziemy w stanie ponieść tak wysokich kosztów – mówi Bentkowski.

Projekt jest w trakcie realizacji. Całość dokumentacji zostanie skompletowana jesienią i deweloper będzie mógł wystąpić o pozwolenie na budowę.