Rozbudowa galerii prawdopodobnie rozpocznie się w 2012 roku. Nowe sklepy pojawią się nad marketem Tesco. Galeria zyska także dodatkowe miejsca na trzypoziomowym parkingu. Na razie nie wiadomo, o ile powiększy się powierzchnia obiektu. Obecnie oprócz prac związanych z rozbudową, centrum jest także na etapie pozyskiwania nowych najemców.

Galeria Łódzka istnieje od 2002 roku. Pierwsza rozbudowa zakończyła się w 2008 roku, kiedy to powierzchnia centrum, zwiększyła się o 5 tysięcy metrów kwadratowych. Aktualnie łączna powierzchnia obiektu wynosi 45 tysięcy metrów kwadratowych. Wśród najemców galerii znajdują się m.in. z marek odzieżowych: Benetton, Monnari, Orsay, Triumph, Vero Moda, Vistula czy Zara. Część spożywczą obsługuje Tesco. Galeria dysponuje także strefą food court, którą obsługują m.in. KFC i McDonald’s.

Właścicielem obiektu jest spółka deweloperska ECE Projektmanagement. Polski oddział ECE – firma ECE Projektmanagement Polska – została założona w 1997 r. Od ponad 10 lat ECE stale rozwija działalność w Polsce. Zespół specjalistów w głównym biurze i w galeriach handlowych ECE dba o rozwój i planowanie nowych projektów oraz zajmuje się wynajmem, zarządzaniem i marketingiem dla centrów handlowych ECE. Obecnie ECE Polska zarządza pięcioma galeriami handlowymi: we Wrocławiu, Łodzi, Krakowie i Gdańsku. Wśród projektów na ukończeniu jest Galeria Kaskada w Szczecinie.