CH Stara Kablowania w Czechowicach-Dziedzicach

– W lipcu tego roku pozyskaliśmy prawomocną decyzję burmistrza Czechowic-Dziedzic o ustaleniu warunków zabudowy na budowę centrum handlowo-usługowego wraz z obsługą komunikacyjną i towarzyszącą infrastrukturą techniczną. Obecnie trwają prace przygotowawcze do realizacji obiektu. Następnym etapem będzie rozpoczęcie prac, które ruszą na przełomie roku. Otwarcie obiektu planowane jest na koniec listopada 2012 roku – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Agnieszka Gach – specjalista do spraw komercjalizacj ze spółki B.J.G.

Powierzchnia zabudowy kompleksu wynosić będzie około 11,5 tysięcy metrów kwadratowych, a powierzchnia użytkowa około 19 tysięcy metrów kwadratowych, z czego powierzchnię najmu łącznie stanowić będzie około 14,6 tysięcy metrów kwadratowych. – Proces komercjalizacji obiektu już się rozpoczął. Pierwszymi najemcami zostali Tesco, Rossmann oraz Multikino. W obiekcie znajdą się też pawilon RTV-AGD, bank, zaplecze rekreacyjne z kręgielnią oraz mini browar – dodaje Agnieszka Gach.

Stara Kablownia powstaje w rozwijającej się aglomeracji śląskiej przy ul. Legionów. Na jej lokalizację wybrano tereny dawnej fabryki kabli, stworzonej w 1927 roku przez firmę „Zahm” z Morawskiej Ostrawy. Koncepcja Starej Kablowni zakłada zatem wykorzystanie postindustrialnego charakteru obiektu. Na terenie o powierzchni około 5 ha powstanie kompleks handlowo-usługowy, park rozrywki oraz pasy zieleni.

Inwestorem projektu jest spółka B.J.G. Sp. z o.o.