Galeria ma powstać obok nowego stadionu piłkarskiego. Rozpoczęcie realizacji zaplanowano dopiero po piłkarskich mistrzostwach Europy, czyli nie wcześniej niż w lipcu 2012 roku, a nie jak wcześniej informowano, jeszcze tego roku. Inwestor na razie szacuje, że planowane ukończenie inwestycji nastąpi w 2013 roku. Prace związane z budową kompleksu mają trwać kilkanaście miesięcy. W mediach pojawiły się jednak informacje, że spółka WKS Śląsk Wrocław SA chce sprzedać projekt zanim zostanie zrealizowany. Redakcja Retailnet.pl zapytała o plany przedstawiciela inwestora. – Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam jakoby spółka miała w planie sprzedaż projektu. Pewną informacją jest jednak to, że przewidywany termin oddania galerii do użytku to rok 2013 – powiedział Sebastian Mrówczyński – członek zarządu WKS Śląsk Wrocław do spraw inwestycji.

Szacowany koszt budowy centrum handlowego wynosi około 600 milionów zł. Plan zakłada, że na powierzchni 200 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni 60 tysięcy metrów kwadratowych zostanie przeznaczona na część handlową. Docelowo w kompleksie znajdzie się hipermarket oraz 150 sklepów, restauracji i punktów usługowych, centrum rekreacyjne z salonem Spa i fitness oraz tor bowlingowy.

Za koncepcję architektoniczną centrum odpowiada amerykańska spółka Laguarda.Low. Projekt budowlany opracowała firma Group Arch z Wrocławia.