– Potwierdzamy informację, że DT Krakus, należący do portfolio spółki CDI, został wystawiony do przetargu, za cenę wywoławczą 40 milionów zł. Budynek ze względu na swoją wyjątkową lokalizację cieszy się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Joanna Richter, członek zarządu CDI oraz Head of Retail Development.

Co jest powodem sprzedaży obiektu? – Strategia biznesowa spółki zakłada m.in. częściową sprzedaż posiadanych inwestycji w celu finansowania zakupu nowych nieruchomości oraz rozwoju posiadanego portfela – odpowiada Richter.

Spółka planowała podjąć się rewitalizacji obiektu i dysponuje prawomocnym pozwoleniem na budowę. – Celem planowanej przez CDI rewitalizacji i modernizacji Krakusa było przekształcenie go w nowoczesny, funkcjonalny dom handlowy, przy jednoczesnym zachowaniu jego zabytkowej elewacji. Obecne plany co do przyszłości budynku spoczywać będą na nowym właścicielu budynku, który może kontynuować zamiary spółki lub też realizować nową strategię wobec tego obiektu – dodaje Richter.

Centrum Development & Investments jest zarządcą i deweloperem, specjalizującym się w inwestycjach rewitalizacji i rozwoju obiektów handlowo-usługowych i biurowych w centrach miast. Firma CDI pokaże swoje projekty – m.in. Supersam w Katowicach i CH Renoma we Wrocławiu – podczas Shopping Center Forum & Trade Fair 2011. Więcej o imprezie: www.shoppingcenter.pl