Tesco w Parku Handlowym Bielany powstało w 1998 roku wraz z otwarciem samego centrum. – Można powiedzieć, że jest to sklep historyczny, ponieważ była to nasza pierwsza inwestycja na polskim rynku. Pierwsze Tesco w Polsce – mówi Michał Sikora z biura prasowego Tesco Polska.

Sklep Tesco znajduje się w północno-wschodnim krańcu parku i zajmuje powierzchnię 16,7 tysięcy metrów kwadratowych. – Przedłużenie umowy pomiędzy spółkami niesie ze sobą wiele korzyści. Dla najemców jest to sygnał, że jesteśmy stabilnym, godnym zaufania partnerem, a klienci będą mogli wciąż robić zakupy w swoim ulubionym sklepie – mówi Ewa Kolondra, dyrektor Parku Handlowego Bielany.

Od początku Park Handlowy Bielany był prekursorem na wrocławskim rynku handlowym. Powstało centrum, którego oferta zawierała produkty z różnych dziedzin, od wyposażenia wnętrz po akcesoria i kosmetyki z szeroką ofertą restauracyjną.

Tesco Polska ma ponad 370 sklepów w całym kraju, 27 stacji benzynowych oraz własne centra dystrybucyjne. Spółka zatrudnia prawie 30 tysięcy pracowników.

Inter Ikea Centre Group Poland będzie jednym z wystawców podczas targów Forum Shopping Center Forum&Trade Fair w dniach 8-9 września 2011 roku. Jednym z prezentowanych projektów będzie rozbudowa Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu. Nowy obiekt zostanie oddany na wiosnę 2014 roku. Więcej o targach na www.shoppingcenter.pl.